CBR35-020PW Central Semiconductor Corp
CBR10_CBR25_CBR35-010P_R1.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 200V 4CASE FPW
Packaging: Box
Package / Case: 4-Square, FPW
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 4-Case FPW
Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V
Current - Average Rectified (Io): 35 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 17.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBR35-020PW Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 200V 4CASE FPW, Packaging: Box, Package / Case: 4-Square, FPW, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: 4-Case FPW, Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V, Current - Average Rectified (Io): 35 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 17.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.