CBR35-060P
CBR35-060P Central Semiconductor
cbr35-010p_series-775488.pdf
Hersteller: Central Semiconductor
Bridge Rectifiers 35Amp Bridge 600Vrrm 600Vr 420Vrms
auf Bestellung 157 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBR35-060P Central Semiconductor
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 35A 4CASE FP, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-Square, FP, Mounting Type: QC Terminal, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: 4-Case FP, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 35 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 17.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote CBR35-060P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBR35-060P CBR35-060P Hersteller : Central Semiconductor Corp CBR35-010_Series_R3_Jun24_2013_DS.pdf Description: BRIDGE RECT 1P 600V 35A 4CASE FP
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-Square, FP
Mounting Type: QC Terminal
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 4-Case FP
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 35 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 17.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V