CBRHDSH2-40 BK Central Semiconductor Corp
CBRHDSH2-40.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4HD DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 4-HD DIP
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRHDSH2-40 BK Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4HD DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-HD DIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.