CC06H2.5A-TR
CC06H2.5A-TR Eaton - Electronics Division
eaton-cc06h-high-i2t-chip-0603-size-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - DC: 32 V
Melting I²t: 0.25
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CC06H2.5A-TR Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 2.5 A, Voltage Rating - DC: 32 V, Melting I²t: 0.25.
Weitere Produktangebote CC06H2.5A-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CC06H2.5A-TR CC06H2.5A-TR Hersteller : Eaton Electronics eaton-cc06h-high-i2t-chip-0603-size-fuses-data-sheet.pdf Surface Mount Fuses 2.5A TR Chip Fuse