CCD2SL-3-60 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.CCD2SL-3-60.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NON-FUSE CCP2-60 3P W/SIDE H&M L
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 60A
Mounting Type: DIN Rail
Illumination: None
Actuator Type: Lever
Approval Agency: CE, CSA C22.2 No 4, cULus, UL98
Breaker Type: Thermal
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Number of Poles: 3
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCD2SL-3-60 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NON-FUSE CCP2-60 3P W/SIDE H&M L, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 60A, Mounting Type: DIN Rail, Illumination: None, Actuator Type: Lever, Approval Agency: CE, CSA C22.2 No 4, cULus, UL98, Breaker Type: Thermal, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Number of Poles: 3.