Produkte > WOLFSPEED, INC. > CCS020M12CM2
CCS020M12CM2
CCS020M12CM2 Wolfspeed, Inc.
sic-power-modules
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 6N-CH 1200V 29.5A MODULE
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Silicon Carbide (SiC)
Power - Max: 167W
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29.5A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 900pF @ 800V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 98mOhm @ 20A, 20V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 61.5nC @ 20V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 1mA (Typ)
Supplier Device Package: Module
Part Status: Not For New Designs
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCS020M12CM2 Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 6N-CH 1200V 29.5A MODULE, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 6 N-Channel (3-Phase Bridge), Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: Silicon Carbide (SiC), Power - Max: 167W, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29.5A (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 900pF @ 800V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 98mOhm @ 20A, 20V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 61.5nC @ 20V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 1mA (Typ), Supplier Device Package: Module, Part Status: Not For New Designs.
Weitere Produktangebote CCS020M12CM2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CCS020M12CM2 Hersteller : Wolfspeed / Cree cs020m12cm2-838533.pdf Discrete Semiconductor Modules 1200V, 20A, SiC Six pack Module