CD15FD241GO3F
CD15FD241GO3F Cornell Dubilier - CDE
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Mica Capacitors 240pF 500V 2%
auf Bestellung 108 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD15FD241GO3F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP MICA 240PF 2% 500V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±2%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.461" L x 0.201" W (11.70mm x 5.10mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.232" (5.90mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.382" (9.70mm), Capacitance: 240 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD15FD241GO3F CD15FD241GO3F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 240pF 500V 2%
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CD15FD241GO3F CD15FD241GO3F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles STD-DIPPED.pdf Description: CAP MICA 240PF 2% 500V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±2%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.461" L x 0.201" W (11.70mm x 5.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.232" (5.90mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.382" (9.70mm)
Capacitance: 240 pF
Voltage - Rated: 500 V