CD17FD391JO3F
CD17FD391JO3F Cornell Dubilier Knowles
CD-1718.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 390PF 5% 500V RADIAL
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Lead Spacing: 0.232" (5.90mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.390" (9.90mm)
Capacitance: 390 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD17FD391JO3F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 390PF 5% 500V RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: RF, High Q, Low Loss, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Lead Spacing: 0.232" (5.90mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.390" (9.90mm), Capacitance: 390 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CD17FD391JO3F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD17FD391JO3F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CD17-CDV18-22887.pdf Mica Capacitors 390pF 500V +/-5%