CD30FC253GO3F
CD30FC253GO3F Cornell Dubilier Knowles
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 2% 300V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±2%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.437" (11.10mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.909" (23.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.025 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD30FC253GO3F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 2% 300V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±2%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.437" (11.10mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.909" (23.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.025 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote CD30FC253GO3F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD30FC253GO3F CD30FC253GO3F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE STD-DIPPED-27896.pdf Mica Capacitors 25000pF 300V +/-2%