CD30FD562JO3F
CD30FD562JO3F Cornell Dubilier Knowles
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 5600PF 5% 500V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.437" (11.10mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm)
Capacitance: 5600 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 32 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD30FD562JO3F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 5600PF 5% 500V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.437" (11.10mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm), Capacitance: 5600 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CD30FD562JO3F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD30FD562JO3F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE STD-DIPPED-27896.pdf Mica Capacitors 5600pF 500V +/-5%