CD30FD622JO3
CD30FD622JO3 Cornell Dubilier Knowles
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 6200PF 5% 500V RADIAL
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.437" (11.10mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6200 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD30FD622JO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 6200PF 5% 500V RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.437" (11.10mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 6200 pF, Voltage - Rated: 500 V.