CD42FD243JO3F
CD42FD243JO3F Cornell Dubilier Knowles
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.024UF 5% 500V RADIAL
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.429" L x 0.319" W (36.30mm x 8.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 1.063" (27.00mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm)
Capacitance: 0.024 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD42FD243JO3F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.024UF 5% 500V RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.429" L x 0.319" W (36.30mm x 8.10mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 1.063" (27.00mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm), Capacitance: 0.024 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CD42FD243JO3F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD42FD243JO3F CD42FD243JO3F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 24nF 500V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
CD42FD243JO3F CD42FD243JO3F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 24nF 500V 5%
CD42FD243JO3F CD42FD243JO3F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 24nF 500V 5%