CD42FD253FO3F
CD42FD253FO3F Cornell Dubilier Knowles
STD-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 1% 500V RADIAL
Tolerance: ±1%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 1.063" (27.00mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.025 µF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD42FD253FO3F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 1% 500V RADIAL, Tolerance: ±1%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 1.063" (27.00mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.025 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD42FD253FO3F CD42FD253FO3F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 25nF 500V 1%
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CD42FD253FO3F CD42FD253FO3F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 25nF 500V 1%
auf Bestellung 2 Stücke:
CD42FD253FO3F CD42FD253FO3F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE STD-DIPPED.pdf Mica Capacitors 25nF 500V 1%