CD42FD273JO3
CD42FD273JO3 Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0011718445_1-2540069.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Mica Capacitors 27nF 500V 5%
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD42FD273JO3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP MICA 0.027UF 5% 500V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 1.063" (27.00mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm), Capacitance: 0.027 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CD42FD273JO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD42FD273JO3 CD42FD273JO3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles STD-DIPPED.pdf Description: CAP MICA 0.027UF 5% 500V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 1.063" (27.00mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm)
Capacitance: 0.027 µF
Voltage - Rated: 500 V