Produkte > HARRIS CORPORATION > CD74AC193M96
CD74AC193M96
CD74AC193M96 Harris Corporation
HRISD024-3-3.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: PRESETTABLE 4-BIT COUNTER
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Logic Type: Binary Counter
Reset: Synchronous
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Direction: Up, Down
Trigger Type: Positive Edge
Supplier Device Package: 16-SOIC
Count Rate: 85 MHz
Number of Bits per Element: 4
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC193M96 Harris Corporation
Description: PRESETTABLE 4-BIT COUNTER, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Logic Type: Binary Counter, Reset: Synchronous, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Direction: Up, Down, Trigger Type: Positive Edge, Supplier Device Package: 16-SOIC, Count Rate: 85 MHz, Number of Bits per Element: 4.