Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74AC240EE4
CD74AC240EE4
CD74AC240EE4 Texas Instruments
cd54ac240.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Buffers & Line Drivers Octal Inv Buff/ Line Drv W/3-St Otpt ALT 595-CD74AC240E
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC240EE4 Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: 3-State, Mounting Type: Through Hole, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-PDIP.
Weitere Produktangebote CD74AC240EE4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74AC240EE4 CD74AC240EE4 Hersteller : Texas Instruments cd54ac240.pdf Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA