Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74AC240EG4
CD74AC240EG4
CD74AC240EG4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74act240
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-PDIP
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC240EG4 Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: 3-State, Mounting Type: Through Hole, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-PDIP.