CD7FA561JO3
CD7FA561JO3 Cornell Dubilier Knowles
MINI-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 560PF 5% 100V RADIAL
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.276" L x 0.126" W (7.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.173" (4.40mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.260" (6.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 pF
Voltage - Rated: 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD7FA561JO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 560PF 5% 100V RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.276" L x 0.126" W (7.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.173" (4.40mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.260" (6.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 pF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote CD7FA561JO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD7FA561JO3 CD7FA561JO3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MINI-DIPPED.pdf Mica Capacitors 560pF 100V 5%