CDHC301K2R3SR Cornell Dubilier Knowles
CDHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 300F -5% +10% 2.3V T/H
Tolerance: -5%, +10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 50°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 300 F
Voltage - Rated: 2.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDHC301K2R3SR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 300F -5% +10% 2.3V T/H, Tolerance: -5%, +10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 50°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 300 F, Voltage - Rated: 2.3 V.