CDLC302P2R7LR Cornell Dubilier Knowles
CDLC_3000F.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 3000F 0% +10% 2.7V CHAS MT
Tolerance: 0%, +10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.382" Dia x 5.669" L (60.50mm x 144.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: Screw Terminals
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.26mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Capacitance: 3000 F
Voltage - Rated: 2.7 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDLC302P2R7LR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 3000F 0% +10% 2.7V CHAS MT, Tolerance: 0%, +10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.382" Dia x 5.669" L (60.50mm x 144.00mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: Screw Terminals, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.26mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Capacitance: 3000 F, Voltage - Rated: 2.7 V.