CDLC351E2R7T11
CDLC351E2R7T11 Cornell Dubilier Knowles
CDLC4.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 350F 0% +20% 2.7V T/H
Packaging: Tray
Tolerance: 0%, +20%
Package / Case: Radial, Can - 4 Lead
Size / Dimension: 1.311" Dia (33.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.795" (20.20mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 2.421" (61.50mm)
Capacitance: 350 F
Voltage - Rated: 2.7 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDLC351E2R7T11 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 350F 0% +20% 2.7V T/H, Packaging: Tray, Tolerance: 0%, +20%, Package / Case: Radial, Can - 4 Lead, Size / Dimension: 1.311" Dia (33.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.795" (20.20mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 2.421" (61.50mm), Capacitance: 350 F, Voltage - Rated: 2.7 V.