Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CDM2208-800FP SL PBFREE
CDM2208-800FP SL PBFREE
CDM2208-800FP SL PBFREE Central Semiconductor
CDM2208-800FP.PDF
Hersteller: Central Semiconductor
MOSFET N-Ch 8A 800V PFC FET 24.45nC 1.42Ohm 57W
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDM2208-800FP SL PBFREE Central Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 800V 8A TO220FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.6Ohm @ 4A, 10V, Power Dissipation (Max): 57W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220FP, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): 30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 800 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 24.45 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1110 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote CDM2208-800FP SL PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDM2208-800FP SL PBFREE CDM2208-800FP SL PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CDM2208-800FP.PDF Description: MOSFET N-CH 800V 8A TO220FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 8A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.6Ohm @ 4A, 10V
Power Dissipation (Max): 57W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220FP
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): 30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 24.45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1110 pF @ 25 V