Produkte > CUI DEVICES > CDMG15008-03
CDMG15008-03
CDMG15008-03 CUI Devices
CDMG15008-03.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 77DB
Packaging: Bag
Size / Dimension: 0.591" Dia (15.00mm)
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 900Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Obsolete
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 500 mW
Power - Rated: 300 mW
Frequency Range: 900 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 77.00
Efficiency - Testing: 1W/1M
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDMG15008-03 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 77DB, Packaging: Bag, Size / Dimension: 0.591" Dia (15.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 900Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Obsolete, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 500 mW, Power - Rated: 300 mW, Frequency Range: 900 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 77.00, Efficiency - Testing: 1W/1M, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).