CDRH6D28-470NC
CDRH6D28-470NC Sumida America Components Inc.
CDRH6D28%20power%20inductor.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 47UH 800MA 238MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 238mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 800 mA