CDRH74-271MC
CDRH74-271MC Sumida America Components Inc.
CDRH74%20power%20inductor.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 340MA 1.64 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.64Ohm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 340 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDRH74-271MC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 340MA 1.64 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.64Ohm Max, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 340 mA.