CDS19FD431FO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: MICA
Tolerance: ±1%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.610" L x 0.142" W (15.50mm x 3.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.343" (8.70mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.449" (11.40mm)
Capacitance: 430 pF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDS19FD431FO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: MICA, Tolerance: ±1%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.610" L x 0.142" W (15.50mm x 3.60mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.343" (8.70mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.449" (11.40mm), Capacitance: 430 pF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote CDS19FD431FO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDS19FD431FO3 CDS19FD431FO3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MINI-DIPPED-28270.pdf Mica Capacitors 430pF 500V +/- 1% tol.