CDS30FC253JO3 Cornell Dubilier Knowles
MINI-DIPPED.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 5% 300V RADIAL
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.750" L x 0.360" W (19.10mm x 9.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.438" (11.10mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.025 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDS30FC253JO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 0.025UF 5% 300V RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.750" L x 0.360" W (19.10mm x 9.10mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.438" (11.10mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.025 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote CDS30FC253JO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDS30FC253JO3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MINI-DIPPED-28270.pdf Mica Capacitors 25000pF 300V +/- 5%