Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > CDV16FF202JO3F
CDV16FF202JO3F
CDV16FF202JO3F Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0011052968_1-2540114.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Mica Capacitors 2nF 1kV 5%
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDV16FF202JO3F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP MICA 2000PF 5% 1KV RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: RF, High Q, Low Loss, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.469" L x 0.252" W (11.90mm x 6.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Lead Spacing: 0.232" (5.90mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.520" (13.20mm), Capacitance: 2000 pF, Voltage - Rated: 1 kV.
Weitere Produktangebote CDV16FF202JO3F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDV16FF202JO3F CDV16FF202JO3F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CD-CDV16.pdf Description: CAP MICA 2000PF 5% 1KV RADIAL
Tolerance: ±5%
Features: RF, High Q, Low Loss
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.469" L x 0.252" W (11.90mm x 6.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Lead Spacing: 0.232" (5.90mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.520" (13.20mm)
Capacitance: 2000 pF
Voltage - Rated: 1 kV