Produkte > ETI POLAM > CEM32.01-24V-DC
CEM32.01-24V-DC ETI POLAM
ETI-CEM-SERIES-EN.pdf
Hersteller: ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 32A; CEM
Contacts configuration: NO x3
Integrated auxiliary contacts: NC
Leads: screw terminals
Operating temperature: -25...55°C
Height: 87mm
Width: 55mm
Control voltage: 24V DC
Max. operating current: 32A
Insulation voltage: 1kV
Switching capacity: 15kW
Produktbewertung abgeben
Technische Details CEM32.01-24V-DC ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 32A; CEM, Manufacturer series: CEM, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Contacts configuration: NO x3, Integrated auxiliary contacts: NC, Leads: screw terminals, Operating temperature: -25...55°C, Height: 87mm, Width: 55mm, Control voltage: 24V DC, Max. operating current: 32A, Insulation voltage: 1kV, Switching capacity: 15kW, Type of contactor: 3-pole.