Produkte > ETI POLAM > CEM9.01-24V-DC
CEM9.01-24V-DC ETI POLAM
ETI-CEM-SERIES-EN.pdf
Hersteller: ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 9A; CEM
Operating temperature: -25...55°C
Manufacturer series: CEM
Height: 81mm
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Integrated auxiliary contacts: NC
Contacts configuration: NO x3
Width: 45mm
Max. operating current: 9A
Control voltage: 24V DC
Insulation voltage: 1kV
Switching capacity: 4kW
Produktbewertung abgeben
Technische Details CEM9.01-24V-DC ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 9A; CEM, Operating temperature: -25...55°C, Manufacturer series: CEM, Height: 81mm, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Integrated auxiliary contacts: NC, Contacts configuration: NO x3, Width: 45mm, Max. operating current: 9A, Control voltage: 24V DC, Insulation voltage: 1kV, Switching capacity: 4kW, Leads: screw terminals, Type of contactor: 3-pole.