Produkte > ETI POLAM > CEM95.00-220V-DC
CEM95.00-220V-DC ETI POLAM
Hersteller: ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; 220VDC; 95A; CEM; screw terminals; 1000V
Manufacturer series: CEM
Operating temperature: -25...55°C
Leads: screw terminals
Height: 117mm
Width: 75.4mm
Control voltage: 220V DC
Max. operating current: 95A
Insulation voltage: 1kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details CEM95.00-220V-DC ETI POLAM
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; 220VDC; 95A; CEM; screw terminals; 1000V, Manufacturer series: CEM, Operating temperature: -25...55°C, Contacts configuration: NO x3, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Leads: screw terminals, Height: 117mm, Width: 75.4mm, Control voltage: 220V DC, Max. operating current: 95A, Insulation voltage: 1kV, Type of contactor: 3-pole.