Produkte > CUI DEVICES > CFM-4020CF-195-342-20
CFM-4020CF-195-342-20
CFM-4020CF-195-342-20 CUI Devices
cfm-40cf.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: DC AXIAL FAN, 40 MM SQUARE, 20 M
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 9500 RPM
Air Flow: 11.9 CFM (0.333m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 34.2dB(A)
Static Pressure: 0.410 in H2O (102.1 Pa)
Power (Watts): 1.92 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020CF-195-342-20 CUI Devices
Description: DC AXIAL FAN, 40 MM SQUARE, 20 M, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 9500 RPM, Air Flow: 11.9 CFM (0.333m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 34.2dB(A), Static Pressure: 0.410 in H2O (102.1 Pa), Power (Watts): 1.92 W.
Weitere Produktangebote CFM-4020CF-195-342-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020CF-195-342-20 CFM-4020CF-195-342-20 Hersteller : Same Sky cfm-40cf.pdf DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 12 Vdc, omniCOOL, 9500 RPM, 11.88 CFM, TS