Produkte > CUI DEVICES > CFM-4020V-060-210-20
CFM-4020V-060-210-20
CFM-4020V-060-210-20 CUI Devices
cfm-40v.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 6000 RPM
Air Flow: 7.7 CFM (0.216m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.064 lb (29.03 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB(A)
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 620 mW
auf Bestellung 102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020V-060-210-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 6000 RPM, Air Flow: 7.7 CFM (0.216m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.064 lb (29.03 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 21.0dB(A), Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 620 mW.
Weitere Produktangebote CFM-4020V-060-210-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020V-060-210-20 CFM-4020V-060-210-20 Hersteller : CUI Devices cfm_40v-1776277.pdf DC Fans 5Vdc 0.54W 7.7CFM DC Axial 40x20mm TS
Produkt ist nicht verfügbar
CFM-4020V-060-210-20 CFM-4020V-060-210-20 Hersteller : Same Sky cfm_40v.pdf DC Fans 5Vdc 0.54W 7.7CFM DC Axial 40x20mm TS