Produkte > CUI DEVICES > CFM-7020V-132-330-20
CFM-7020V-132-330-20
CFM-7020V-132-330-20 CUI Devices
cfm-70v.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 29.0 CFM (0.812m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.132 lb (59.87 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 33.0dB(A)
Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.8 W
auf Bestellung 86 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-7020V-132-330-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 3200 RPM, Air Flow: 29.0 CFM (0.812m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.132 lb (59.87 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 33.0dB(A), Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 1.8 W.
Weitere Produktangebote CFM-7020V-132-330-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-7020V-132-330-20 CFM-7020V-132-330-20 Hersteller : Same Sky cfm_70v-3507144.pdf DC Fans 12Vdc 1.56W 29CFM DC Axial 70x20mm TS