Produkte > SAME SKY > CFM-7020V-143-400-20
CFM-7020V-143-400-20
CFM-7020V-143-400-20 Same Sky
cfm-70v.pdf
Hersteller: Same Sky
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Tray
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 4300 RPM
Air Flow: 40.0 CFM (1.12m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.176 lb (79.83 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 40.0dB(A)
Static Pressure: 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 3.18 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-7020V-143-400-20 Same Sky
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE, Packaging: Tray, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 4300 RPM, Air Flow: 40.0 CFM (1.12m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.176 lb (79.83 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 40.0dB(A), Static Pressure: 0.240 in H2O (59.8 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 3.18 W.
Weitere Produktangebote CFM-7020V-143-400-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-7020V-143-400-20 CFM-7020V-143-400-20 Hersteller : CUI Devices cfm_70v-1776078.pdf DC Fans 12Vdc 2.76W 40CFM DC Axial 70x20mm TS