Produkte > CUI DEVICES > CFM-7020V-229-300-20
CFM-7020V-229-300-20
CFM-7020V-229-300-20 CUI Devices
cfm-70v.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 70X20MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 2900 RPM
Air Flow: 27.0 CFM (0.756m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.132 lb (59.87 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.0dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.54 W
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-7020V-229-300-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 70X20MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 2900 RPM, Air Flow: 27.0 CFM (0.756m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.132 lb (59.87 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 30.0dB(A), Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 1.54 W.
Weitere Produktangebote CFM-7020V-229-300-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-7020V-229-300-20 CFM-7020V-229-300-20 Hersteller : Same Sky cfm_70v-3507144.pdf DC Fans 24Vdc 1.32W 27CFM DC Axial 70x20mm TS