Produkte > CUI DEVICES > CFM-A238V-331-480-20
CFM-A238V-331-480-20
CFM-A238V-331-480-20 CUI Devices
CFM-120V.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 138.0 CFM (3.86m³/min)
Width: 38.00mm
Weight: 0.481 lb (218.18 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 48.0dB(A)
Static Pressure: 0.360 in H2O (89.7 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 11.21 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-A238V-331-480-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 3100 RPM, Air Flow: 138.0 CFM (3.86m³/min), Width: 38.00mm, Weight: 0.481 lb (218.18 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 48.0dB(A), Static Pressure: 0.360 in H2O (89.7 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 11.21 W.
Weitere Produktangebote CFM-A238V-331-480-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-A238V-331-480-20 CFM-A238V-331-480-20 Hersteller : CUI cfm-120v-1142974.pdf DC Fans 48Vdc 9.7W 138CFM DC Axial 120x38mm TS