CG102U075R3C
CG102U075R3C Cornell Dubilier - CDE
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 75V
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG102U075R3C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1000UF 75V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.945 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG102U075R3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG102U075R3C CG102U075R3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CG.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 75V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.945 A @ 10 kHz