CG113U035U4C
CG113U035U4C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 11000UF 35V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.465 A @ 10 kHz
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG113U035U4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 11000UF 35V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.465 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG113U035U4C CG113U035U4C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CG-1859139.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11000uF 35V
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CG113U035U4C CG113U035U4C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11000uF 35V
auf Bestellung 23 Stücke:
CG113U035U4C CG113U035U4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11000uF 35V