CG113U075X4C Cornell Dubilier - CDE
CG-23208.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 11000uF 75V
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG113U075X4C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 11000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21.62 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG113U075X4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG113U075X4C CG113U075X4C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CG.pdf Description: CAP ALUM 11000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21.62 A @ 10 kHz