CG143U035V4C
CG143U035V4C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 35V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.96 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG143U035V4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 35V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.96 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG143U035V4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG143U035V4C CG143U035V4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG-23208.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 14000uF 35V