CG202U050R4C
CG202U050R4C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 50V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 2000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.015 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG202U050R4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 50V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 2000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.015 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG202U050R4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG202U050R4C CG202U050R4C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2000uF 50V