CG202U075U3C
CG202U075U3C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CG.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2000uF 75V
auf Bestellung 155 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG202U075U3C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 2000UF 75V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 2000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.67 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG202U075U3C CG202U075U3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CG.pdf Description: CAP ALUM 2000UF 75V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.67 A @ 10 kHz
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CG202U075U3C CG202U075U3C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2000uF 75V
auf Bestellung 150 Stücke:
CG202U075U3C CG202U075U3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2000uF 75V