CG2451T200X4C
CG2451T200X4C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2450UF 200V SCREW
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 2450 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.737 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG2451T200X4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2450UF 200V SCREW, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 2450 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.737 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG2451T200X4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG2451T200X4C CG2451T200X4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG-23208.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 330Vac 2450 uF