CG400T450R2C
CG400T450R2C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 450V SCREW CHAS MT
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.24Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 40 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG400T450R2C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 450V SCREW CHAS MT, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.24Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 40 µF, Voltage - Rated: 450 V.