CG402U100W4C
CG402U100W4C Cornell Dubilier Knowles
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4000UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 4000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.915 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG402U100W4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4000UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 4000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.915 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG402U100W4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG402U100W4C CG402U100W4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4000uF 100V