CG602U025V3C
CG602U025V3C Cornell Dubilier - CDE
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6000uF 25V
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG602U025V3C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 6000UF 25V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.395 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CG602U025V3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG602U025V3C CG602U025V3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CG.pdf Description: CAP ALUM 6000UF 25V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.395 A @ 10 kHz