CGH102T350V2L
CGH102T350V2L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 350V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 162.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.567 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH102T350V2L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 350V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 162.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.567 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH102T350V2L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH102T350V2L CGH102T350V2L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 350V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH102T350V2L CGH102T350V2L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 350V-10+50%