CGH112T500V4C
CGH112T500V4C Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 225mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH112T500V4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 225mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH112T500V4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH112T500V4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-16820.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1100uF 500V-10+50%