CGH122T500W3C
CGH122T500W3C Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 218mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH122T500W3C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1200UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 218mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH122T500W3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH122T500W3C CGH122T500W3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-16820.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 500V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH122T500W3C CGH122T500W3C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 500V-10+50%